Kostarika – Dovolená s přístrojovým potápěním


Láká vás dovolená v tropické oblasti s oázou klidu?
Odhalte jedny z nejohromnějších potápěčských lokalit světa!
Nabízíme exkluzivní exotickou dovolenou s potápěním na Kostarice
ohromné panensky zarostlé přírodní bohatství,
nezapomenutelnou podmořskou podívanou,
o bezpečnost se postará zkušený potápěčský průvodce,
zajišťujeme hlídání dětem,
s námi se nebude nudit ani nepotápěčský doprovod (krásné pláže, šnorchlování, výlet po ostrově a k dispozici český průvodce),
více informací o ostrově Kostarika a potápěčských lokalitách naleznete níže.

S námi se podmořské sny stávají realitou!
Vytvořte si aktivní dovolenou u moře s potápěním podle svých vlastních představ.
Poptejte svojí dovolenou na Kostarice ještě dnes!

Kostarika je exotická destinace na Panamské šíji mezi Nikaraguou a Panamou s hlavním městem San José. Středoamerickou zemi pojmenoval Kryštof Kolumbus jako Costa Rica, což lze přeložit jako „bohaté pobřeží“. Karibské pobřeží směrem k Atlantiku nabízí tvář nedotčených divů přírody. Pacifická strana láká k lenošení na pláži s bílým pískem a palmami. Život mezi dvěma oceány s nespočtem přírodních krás 20 národních parků a rezervací. Činné sopky, jezera, vodopády i divoké řeky, nedotknuté pláže se stovkami želv, zalesněné kopce nebo tropické deštné pralesy, tak to je jeden z pozemských rájů. Pralesy jsou útočištěm leguánů, nosálů, hadů, lenochodů, pásovců a dalších živočichů jako vřešťani, malpy a malé opičky. Světově je Kostarika známá jako vývozce kávy, banánů a ananasů. Kávové plantáže svým návštěvníkům předvádějí zpracování kávy. Kriminalita je zde velice nízká, a proto od roku 1945 nemají armádu a na nejbezpečnější zemi Střední Ameriky dohlíží pouze policie. Takže „pura vida“, čímž místní si přejí nezkažený život bez shonu, chaosu a potyček.

Bohaté podmořské dobrodružství
Podmořský svět na Kostarice otevírá bránu potápěčům všech úrovní. Potápění se s delfíny a velrybami bude nezapomenutelným zážitkem. V určitém období můžete pozorovat, jako mořské želvy kladou vejce. Hojné zastoupení žraloků s krotkou náturou vás přinutí změnit pohled na tyto ryby. Uchvátí vás překrásné zpěvy keporkaků, které se nesou pod hladinou v lednu, únoru, březnu, červnu a červenci. V tomto prostředí se nabízí navštívit jednu z nejlepších potápěčských lokalit na světě – Kokosový ostrov. Kokosový ostrov, prorostlý deštným pralesem se řadí k národním parkům Kostariky. Nachází se 500 km od pobřeží Tichého oceánu a nikdy nebyl nastálo obydlen. Cesta na Kokosák je dlouhá, ale odměnou vám bude bohaté podmořské království. Svou romantickou i drsnou tváří se pro zkušené potápěče stane potápěčským rájem. Na ostrově se točil film Jurský park od Spielberga. Milovníci podmořské fauny budou blahem bez sebe. Hlubiny Kokosového ostrova v sobě skrývají až 200 druhů ryb a 57 druhů mořských živočichů. Potkáte se zde s hejny barakud i tuňáků, chobotnicemi, langustami a krabami. Narazíte na manty atlantské, mramorové rejnoky, velrybího žraloka, kladivouny i obrovské murény. Podmořské scenérie zdobí 18 druhů korálů. Mořské dno padá do hloubky maximálně 30 m. Teplota vody se pohybuje v rozmezí od 22 do 28 stupňů. Třeba i objevíte zakopaný poklad pirátů, kteří se zde odjakživa rádi zastavovali.

Podmořské lokality na Kostarice
Náš zkušený potápěčský průvodce s vámi domluví přesné lokality k přístrojovému potápění dle vašich požadavků.

Kokosový ostrov Dirty Rock
Pokud se s námi vydáte do hlubin legendární Dirty Rock, tak vám zaručujeme, že to nebude naposledy a rádi se budete vracet. K ponoru láká bohatý mořský život – žraloci černocípí i bělocípí, siby skvrnité, kladivouni, rejnoci mramoroví, želvy a delfíni. Hloubka se na tomto místě pohybuje od 6 až do 39 m.

Kokosový ostrov Bajo Alcyone
Proslulé místo mezi potápěči s podmořskou horou s hloubkou od 27 až do 36 m. Okouknout vás přijedou bělocípí žraloci, kdy při jednom ponoru narazíte až na třicet fešáků. Další podmořští obyvatelé jsou rejnoci mobula, kladivouni, manty, makrely, tuňáci žlutoploutví, želvy a delfíni. Hojně jsou zde zastoupený i trnuchy černoskvrnné, které se jinak nacházejí na Červeném seznamu ohrožených druhů.

Kokosový ostrov Lobster Rock
Skála připomínající tvar prstu padá maximálně do hloubky 33 m. Na dně odpočívají hejna žraloků bělocípých. V hloubce kolem 30 m narazíte na chřestivce darwinového s výraznou červenou pusou jako namalovanou. Dále v azurové modré hlubině na vás čekají manty, siby skvrnité, úhoři zahradní, rejnoci mramoroví a manty.

Kokosový ostrov Submerged Rock
Tato lokalita padá do hloubky od 6 až 33 m, kde barevné scenérie zdobí jeskyni. Zvědavě vás okouknou žraloci černocípí, žraloci bělocípí, kladivouni, rejnoci mobula i mramoroví. Jedinečným zážitkem je pohled na březí samičky a mláďata žraloka bělocípého.

Kokosový ostrov Iglesia
Pár metrů od ostrova se týčí z oceánu skála, kterou obývají makrely, rejnoci a kladivouni. Rejnok manta s víc než 3 m dlouhým tělem vám doslova vyrazí dech. Skála padá do hloubky 30 m, kde písečné dno lemují nejrůznější podmořské rostliny.